Špionážní gadgety – TOP 5

Špionážní gadgety - TOP 5

Hra na špiona se pojí s nutností výběru správného nástroje. Opravdový profesionál si přece musí zachovat anonymitu! Jaké zařízení vybrat a k čemu se může hodit? Zde najdete nejzajímavější špionážní gadgety.


1. LOKALIZÁTOR GPS/GLONASS GL300

Miniaturní rozměry lokalizátorů GPS z nich dělají vhodný nástroj ke sledování polohy dítěte a seniorů, pro které je nezbytné zajištění dodatečné péče. Tento druh zařízení pracuje v reálném čase, poskytujíc informace o místě, na kterém se lokalizátor v dané chvíli nachází. Jsou tedy užitečná při sledování vozidel logistických a spedičních firem, a dále jako dodatečné zabezpečení vozidla v rámci prevence krádeží. Stále častěji se s jejich pomocí kontroluje pracovní doba zaměstnanců, lokalizují cenné zásilky a sleduje práce strojů (např. zemědělských nebo stavebních).

GL300Se všemi těmito úkoly si dokonale poradí model GL300 opatřený precizním modulem lokalizujícím s přesností až 2 metry. Jak lokalizátor GPS pracuje? Přes systém satelitní navigace je možný náhled zeměpisných souřadnic jeho polohy. Nabízený model využívá, mimo standardního systému GPS, i jeho ruský nezávislý protějšek – systém GLONASS. To poskytuje nejvyšší stupeň zabezpečení a spolehlivosti.

Data se shromažďují v uživatelském panelu na lokalizační platformě GPS Trace. Přístup k ní je možný pomocí mobilních zařízení s přístupem k internetu. Takže si můžeme bez problému ověřit poslední lokalizaci vysílače a trasu z průběhu 30 dní.

GL300 disponuje rovněž volbou geofencing, která umožňuje vyznačit prostor, v jehož rámci se lokalizátor může pohybovat. Po každém překročení této zóny uživatel obdrží poplašné oznámení. Neobvykle užitečná funkce pro rodiče starající se o bezpečí dítěte nebo pro dispečery dopravních společností.

Dlouhá doba práce lokalizátora je zajištěna vestavěním lithio-polymerových akumulátorů, které umožní práci v pohotovostním režimu až 95 dní! Při cyklickém zaměřování každých 10 minut je lokalizátor schopen pracovat až 10 dní. Existuje celá řada doplňkového příslušenství napomáhající prodloužit tuto dobu, např. powerbanky.


2. PROPISKA S HD KAMEROU

Esonic-CamKamera ukrytá v propisce je novátorský, praktický a pohodlný způsob nahrání průběhu schůzky a obchodních jednání. Tento neobyčejně šikovný gadget nalezne také mnoho jiných využití.

Jeho silnou stránkou je jednoduchost a intuitivnost používání. Obsluha je založena na dvou tlačítkách a nebude činit problémy ani laikovi v oblasti špionských řešení.

Propiska podporuje microSD karty s kapacitou až 128 GB, na které se ukládá nahraný obraz. Pro přehrání nebo archivaci záznamu na počítači postačí zařízení připojit k USB portu.

Tento špionážní gadget disponuje vestavěnými LED diodami, které příslušnou barvou informují o úrovni nabití akumulátoru. Používání na zcela nabitý akumulátor činí 1 hodinu. Lze také využít síťové napájení nebo USB adaptér připojený k počítači – tehdy je doba práce neomezená!

Důležité je, že kamera o tak malých rozměrech nahrává v rozlišení HD. Dokonalá kvalita obrazu a obyčejnost předmětu, ve kterém byl rekordér ukryt, představuje fantastické spojení diskrétního monitoringu nevyvolávajícího ani to nejmenší podezření.


3. REKORDÉR PV-TM10 S ČIDLEM POHYBU PIR UKRYTÝ V HODINÁCH

PV-TM10Kamera v hodinách stojících na psacím stole? Málo objevné? Tento rekordér je však opravdovým mistrovským kouskem, pokud jde o funkčnost. Díky pokročilé matrici CMOS disponuje dvěma pracovními režimy – nahrává video v rozlišení HD 1280×720 a zhotovuje fotografie v rozlišení 1600×1200. Kromě poskytování informací o aktuálním čase a počasí je navíc dokonalým pozorovacím nástrojem.

Zapisovač PV-TM10 disponuje také mikrofonem a funkcí nahrávání po odhalení pohybu. Jeho detekce však probíhá inovativnějším způsobem.

Standardně čidla pohybu registrují optickou aktivitu, změnu polohy těla nebo předmětu. V případě tohoto zapisovače je využita PIR technologie založená na výdobytcích vědeckého oboru, kterému se říká termoskopie. Čidlo reaguje na tepelné stopy (změny teploty) objevující se v jeho okolí a pak začne proces nahrávání obrazu.

Zapisovač je napájen vestavěným lithio-iontovým akumulátorem a díky použití systému PIR může činit jeho doba práce až 6 dní!


4. WIFI MIKROKAMERA SE ZAPISOVAČEM PV-AC20HDWI KAMUFLOVANÁ V SÍŤOVÉM ADAPTÉRU

PV-AC20UNIPrověrka vlastního domu nebo kanceláře? Pro tento typ úkolů se skvěle hodí minikamery. Pokud má být místní dohled obzvláště anonymní, vyplatí se skrýt kameru v předmětu, který svým určením nevyvolává žádné podezření, například v síťovém adaptéru.

Mikrokamera PV-AC20HDWI s objektivem F2.0 / 4,3mm a matricí 1/2.9″ CMOS je skvělé zařízení pro 24hodinové sledování bezpečí dětí či dokumentů ve firmě. Naprostá diskrétnost je zajištěna nejen s ohledem na dokonalou kamufláž, ale také miniaturní čočku typu „Pinhole“. Díky dokonalým parametrům přístroje probíhá sledování místností bezproblémově i za podmínek slabého osvětlení.

Jak WiFi kamera funguje? Na dálku! Pokud má zařízení zajištěný přístup k Internetu, můžeme si z každého místa na světě hrát s nastaveními rozlišení nahrávání a měnit jeho režimy.

Zařízení disponuje veškerými nezbytnými funkcemi. Možnost upravení režimu nahrávání podle svých očekávání a potřeb je neobvykle důležitá. Ve výsledku můžeme využít volby nahrávání aktivovaného pohybem nebo podle námi zvoleného harmonogramu. Dokonalé řešení, kdy má nahraný materiál pocházet z konkrétního dne a hodiny, např. z doby práce dětské pečovatelky.

Shromážděný materiál se zapisuje na microSD karty s kapacitou do 128 GB. Ale pokud jsme vyjeli služebně mimo město a nemáme fyzickou možnost nahrání dat do počítače, můžeme využívat funkci přepisování nahrávek. Mazáním nejstarších nahrávek se uvolní místo pro nové. To neznamená, že bychom se museli rozloučit s možností seznámit se s počátečním materiálem. WiFi kamera umožňuje ovládat ji na dálku tak, abychom spravovali nahrávky – prohlíželi si je a mazali je. Pomocí aplikace pro mobilní zařízení to je možné na smartphonech nebo tabletech.


5. ZKOUŠKOVÁ SADA – MIKROSLUCHÁTKA TOPPRO

Neviditelné sluchátko TopPro s indukční smyčkou BT-3Tento druh sady se dokonale hodí na důležité firemní konferenci či prezentaci produktu. Studenti rádi využívají jeho pomoci při náročných zkouškách. Užitečný je všude tam, kde potřebujeme vést diskrétní konverzace na dálku.

Součástí sady je mikrosluchátko TopPro a indukční smyčka Bluetooth umožňující pro jiné nezaznamenatelnou komunikaci s pomocí GSM sítě za využití mobilního telefonu.

Mikrosluchátko je schopno pracovat až 5 hodin na napájení jednou baterií. Malé rozměry a přírodní barva ho dělá nepostřehnutelné pro zrak třetích osob.

Jak taková sada pracuje? Neobyčejně jednoduše. Zvuky jsou sbírány citlivým mikrofonem, který se nachází na kabelu indukční smyčky. Takovouto smyčku si dejte na krk a schovejte pod oblečením. Nemusíte mít obavy, že tričko naruší příjem našeho hlasu. Smyčka nám zajistí bezdrátovou komunikaci mezi mikrofonem a mikrosluchátkem. Je k tomu ale nezbytné používání mobilního telefonu s technologií Bluetooth, s jehož pomocí se spojíte se smyčkou. Obě zařízení by se neměla nacházet příliš daleko od sebe, takže telefon nejlépe umístěte do kapsy kalhot nebo saka. Nyní přišel čas přijmout běžný telefonní hovor a využít nápovědu přítele na telefonu.

Dodaj komentarz

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na