Špionážní gadgety aneb zkoušková sada – jak to funguje?

Zkoušková sada - jak to funguje?

Co dělá Jamese Bonda nejlepším agentem na světě? Martini protřepat, nemíchat? Možná v určitých kruzích… Podpora krásných žen? Skoro… Sebejistota, vzhled a britský přízvuk? No, sir… Špionážní gadgety? To je ono!


Čím by byl agent 007 bez zdánlivě nenápadných malých doplňků, které ho vysekají z každé rizikové situace, jistí ho pro všechny případy, vytahuje se s nimi před zmíněnými dívkami a na konec mu umožní v klidu si vychutnat oblíbený drink. Kdyby nebylo právě takovýchto špionážních gadgetů, určitě by neudělal větší kariéru než plešatý Columbo.

Ale tyto špionážní gadgety nejsou žádné hračky, žádné šunty z levného bazaru. Takovéto věci lze zakoupit pouze v profesionálních obchodech s detektivní technikou – tyto jsou v Česku samozřejmě zcela legální. Ptáte se, proč by měl někdo každý den používat zařízení hodné britské MI6, ale otázka by měla znít jinak…


Kdo je dennodenně Jamesem Bondem?

Každý. Hrdina každodennosti. Běžný den bývá příjemný, až pádí tak rychle jako Aston Martin; bývá teplý – jako polibek na čelo od Bondgirl; stává se, že tomu něco chybí – jak martini nalité do sklenky; a bývá také naprosto nepříjemný, jako Doctor Q nebo Ernst Stavro Blofeld, když nám hází pod nohy nepoctivého prodejce auta, nekulturního číšníka nebo nesmírně těžkou zkoušku, na kterou se člověk nemůže vždycky rychle připravit – protože je to přece jen jenom člověk.

To je důvod, proč člověk může dohnat své nedostatky a rychle doplňovat dovednosti. Právě v tom ho podporují špionážní gadgety, jako jsou zkouškové sady, které, jak napovídá samotný název, pomáhají zvládat různé výzvy. Jak si vedou v praxi?


Všechno díky špionážním gadgetům

Představte si, že se blíží zkouškové období na vysoké škole – čas, kdy se společenská setkání mění ve společné studium, ale to je obvykle jen zástěrka, protože ve skutečnosti jde stále o zábavu. Proč se tedy setkávat, když si poznámky můžete zasílat mezi pokoji na kolejích, aniž byste z nich vyšli?

Mikrokamera v knoflíkuPak se hodí funkce nahrávání obrazu – každý student se může stát režisérem pro vlastní potřeby díky mikroskopické kameře (s průměrem 1 mm) skryté v knoflíku, která přesně nahraje všechno, co se nachází v dosahu jejího objektivu. S takovou vědeckou pomocí už náš student nemusí být nervózní, protože je všechno promyšlené do posledního detailu.

Obraz se přenáší s pomocí soupravy pro přenos dat – a přijímá ho osoba, která neodešla do vzdálenosti větší než 100 metrů – tato hodnota závisí na různých faktorech, jako je počasí, tloušťka stěn budovy nebo práce jiných zařízení generujících rádiové vlny.


Někdy se dá všechno vyjádřit slovy

Pokud našemu studentovi záleží nejen na přenosu obrazu, ale také zvuku, je nejpokročilejším zařízením na trhu Neviditelné sluchátkomikrosluchátko s kamerou GScom HD Set.

Sluchátko je vybaveno velice citlivým mikrofonem, který zachytí dokonce i šepot – pokud by pozdní noční hovor vadil našim spolubydlícím. Kamera se bez problému vejde do ruky, takže paralelní nahrávání nepřekáží při psaní. Signál se spojí s telefonem přes Bluetooth a je přenášen dále – na telefon druhé osoby. Navíc lze nahrávání a přehrávání ovládat pomocí tlačítka připevněného k prstu na noze.


Bdělým okem

Ale místnost, v níž píšete test, představuje jen úvod ke skutečnému životu. Při nákupu auta nemusí náš student narazit na poctivého prodejce – může ho tedy doprovázet přítel, který se vyzná v automobilismu a který bude z jisté vzdálenosti pozorovat vše, co se děje, vychytávat „háčky“ házené prodejcem. Je to dobrý test jeho poctivosti.

Neviditelné sluchátko


V životě jsme na každém kroku součástí situací v nichž – téměř jako divadelní herci – potřebujeme sufléra, který se na věc podívá s odstupem, v klidu ji zhodnotí a průběžně nám bude napovídat, co máme dělat.
Teď si to může dovolit každý.

Dodaj komentarz

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na