Bezdrátové minikamery a minikamery se zapisovačem

Kamery drátové, bezdrátové, skryté, inspekční, s rekordérem, fotopasti – obecný trh nabízí tak široký výběr minikamer, že je snadné se v množství kamer ztratit. Pro výběr správného zařízení je nutné ujasnit si vlastní požadavky na tento typ zařízení a seznámit se s jeho možnostmi. Usnadní to učinění promyšleného a správného rozhodnutí.

Minikamery jsou investicí, která se vždy vyplatí. Pocit bezpečí a vědomí, že máme kontrolu nad svými blízkými a majetkem je totiž k nezaplacení. Jak ale vybrat vhodnou minikameru? Čím se vlastně minikamery mezi sebou liší? K čemu mohou být miniaturní kamery užitečné? Do bleskového přehledu jsme vytipovali bezdrátové minikamery a minikamery s rekordérem.


Zásady činnosti bezdrátových minikamer

Bezdrátové minikamery představují dokonalé vylepšení záznamu obrazu. Žádné další kabely a dráty patří nepochybně mezi jejich největší přednost. Zaznamenávání prostoru, v němž je ztížený přístup k elektrickému proudu, už není žádný problém. Pohodlně se používají, jsou diskrétní, montáž je naprosto bezproblémová – tak co, Sherloci, zní to dobře? Skutečně to tak je.

Činnost minikamer tohoto druhu je založena na přenosu dat s pomocí WiFi signálu nebo rádiových vln. Díky tomu může instalace zařízení a přenos nahrávaného obrazu probíhat odkudkoliv. Jde o skutečný globální dosah monitoringu. Umožňuje to rovněž přehrávat si získaný materiál s pomocí mobilního telefonu. Doba práce je podmíněna napájením, obvykle jde o asi 5 hodin práce na AA bateriích.


Postarejte se o klidný spánek dítěte

Kamery tohoto typu se hodí do domácnosti a pro péči o nového člena rodiny. Kamery určené k bezdrátovému monitorování dítěte jsou vybaveny poplašným systémem informujícím o dětském pláči a funkcí nočního náhledu pomocí využití IR osvětlení. Zaznamenávají obraz v rozlišení 640×480, což je v případě takovéhoto určení naprosto dostatečné. Pro rodiče o něco starších dětí je skvělá možnost připojení až 4 kamer, které svým rozsahem pokryjí výrazně větší oblast. To zajistí bezpečí dítěti, které se samo pohybuje po domě, zatímco my se věnujeme práci.


Jednejte incognito

Některé z minikamer dokáží zachovávat maximální diskrétnost, např. kamera s neviditelným objektivem v knoflíku nebo skrytá v atrapě pohyblivého čidlu představují skvělý nástroj pro monitorování vlastní kanceláře. Bezdrátový přenos obrazu to je skutečné eso, pokud chceme materiál shromáždit, aniž by to tom věděly jiné osoby. Neobyčejná mobilita těchto kamer znamená neomezený potenciál využití.


Využití minikamer s rekordérem

Minikamery s rekordérem jsou zpravidla také bezdrátové. Disponují zabudovaným rekordérem obrazu a zvuku a zdrojem napájení. Nejčastěji jde o lithium-iontové akumulátory. Už ta nejjednodušší zařízení pracují až 2 hodiny a obraz je zaznamenáván plynule a jasně. Údaje se ukládají na externí paměťové nosiče – microSD nebo SDHD karty. To umožňuje kompletování materiálu na pevném disku počítače a přehrávání nahrávek na většině multimediálních zařízeních.

Pokročilejší zařízení disponují funkcí dálkového ovládání pomocí IR ovladače. Některé z nich mohou také pracovat neustále díky připojení síťového napájení, např. u kamer kamuflovaných v dokovacích stanicích pro smartphony. To z nich zároveň činí skryté minikamery a umožňuje zaznamenávání zcela bez rizika objevení nepovolanými osobami.


Dělení minikamer je do značné míry pouze dohodnuté a vytyčení přesných, ostrých hranic mezi nimi není možné. V naprosté většině případů se jejich možnosti vzájemně prolínají a jsou dostupné u různého druhu kamer. Je tomu tak proto, že se minikamery obecně vyznačují širokou funkčností. Při rozhodování o výběru té z našeho hlediska nejlepší, se řídíme rozlišením nahrávky, druhem matrice a dostupným časem nahrávání. To jsou přední komponenty, na nichž závisí spokojenost se zvoleným zařízením.

Dodaj komentarz

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na