Kde ukrýt minikameru a co pozorovat?

Minikamery

Kamera ve flashdisku, hodinkách, zapalovači nebo dokonce v kancelářském pořadači? To není souprava nových hraček Jamese Bonda! Minikamery skryté v předmětech se staly známkou našich časů. Možnosti pozorování a nahrávání videa už dalece překračují montáž obrovských, pozornost přitahujících kamer. Od teď je anonymní zachycení obrazu skutečně hračka!

Jediné, co je na minikamerách mini, je objektiv. Jistě to nejsou možnosti – optimální pracovní doba a zorný úhel až 90° patří mezi klíčové vlastnosti rozhodující o jejich potenciálu a efektivitě.

Důležité je, že kvalita zaznamenaného obrazu ani trochu nepřipomíná pixelizaci, kterou si ještě pamatujeme z nedávné doby. Minikamery nahrávají ve velmi dobré kvalitě, některé dokonce ve Full HD. Disponují funkcemi, jako je aktivování pohybem, fotografování, přepisování nahrávek, záznam zvuku. Zkrátka – všechno, co potřebujete, aby se z vás stal skutečný minišpion!


Nahrajte si důkaz

Minikamery ukryté v předmětech denní potřeby přinášejí široké spektrum možností. Umožňují nahrávat zcela diskrétně a bez rizika. Podobně jako odposlechy mohou být využity k nahrávání obtížných situací, za nichž potřebujeme důkazy o činnosti, která nás poškozuje a neshoduje se s právem, např. domácí násilí nebo mobbing. Doma nebo v kanceláři se ideálně hodí minikamera skrytá v pořadači. Díky funkci značení nahrávek datem a časem budou důvěryhodným důkazem při procesu proti pachateli.

Je tam kamera – nejsou večírky

Minikamery jsou často používány jako forma rodičovské kontroly. Ověřují chování dětí a identitu osob, které si zvou domů. V případě služebních cest nebo dovolených umožňují rodičům dohlížet na dům a počet v něm pořádaných večírků a přátelských setkání.


Ideální chůva?

Minikamery chůva

Skryté kamery se hojně používají také jako zařízení monitorující kompetence a odbornost pečovatelek a chův, čímž umožňují vyhodnotit, jestli se dítě dostalo do dobrých rukou. Čím dál častěji se ukrývají do hraček a oblečení dětí ponechaných v jeslích a školkách. V době hlasitých mediálních zpráv o skandálním chování pedagogů se rodiče nejednou rozhodnou zkontrolovat podmínky, v nichž se jejich zlatíčko zdržuje.

V takových případech se obzvláště vyplatí investovat do CCD-WiFi kamer. Ty umožňují náhled v reálném čase. Díky tomu může rodič živě sledovat obraz z kamery např. na svém smartphonu. Jde o nedocenitelnou funkci v situacích, kde reakční doba nemůže být příliš dlouhá. To se týká také monitorování pečovatelů starších a hendikepovaných osob.


Metoda proti zlodějům

Ukazuje se, že montáž skrytých kamer ve vlastním bytě nebo domě je také skvělý způsob, jak odhalit pachatele vloupání a krádeže. Přesvědčil se o tom nejeden z obyvatel Prahy když u něj nainstalovaná minikamera zaznamenala celou událost a pachatele trestného činu. Materiál předaný policii obsahoval přesný seznam ukradených předmětů a obličeje zlodějů, čímž usnadnil učinění dalších kroků ve vyšetřování.

Předmětů v bytě, do nichž lze ukrýt minikameru, je spousta. Jedním ze zajímavých způsobů je montáž do atrapy pohybového čidla. S ohledem na monitorování značné oblasti se hodí také v případě obchodů, automobilových garáží a také vnějších zdí bytových nebo rodinných domů. Kamery tohoto typu provádějí záznam jen tehdy, když čidlo zaznamená jakýkoliv pohyb v okruhu monitorované oblasti. Díky tomu opomíjí nepodstatné okamžiky a nevyčerpávají kapacitu záznamu na paměťovém nosiči. Díky používání systému IR diod v ztížených podmínkách dochází k přisvícení nahrávané oblasti. Společně se zabudovanou registrací zvuku to přináší nahrávky dokonalé kvality.


Dobré jídlo, dobrá obsluha a… dobrý vkus

Kamera skrytá ve věšáku na svrchníky je skvělou metodu pozorování interiéru bytu ale i veřejných míst, jako je restaurace, kavárna, bar. Řízení provozovny s vysokým pohybem osob se pro majitele pojí s rizikem výskytu mnoha negativních situací – odchod zákazníků z podniku bez placení, bitky a rvačky a dokonce o útoky s teroristickým pozadím. Monitorování takovýchto míst je nepochybně nezbytné.

Montáž minikamer skrytých v předmětech představuje i estetické řešení. Veřejná místa už nemusí hyzdit velké, s ostatním zařízením podniku často neladící, průmyslové kamery. Minikamery lze instalovat do nábytku nebo dekorativního příslušenství.


Vychytávka pro milovníky zvířatMinikamery pro psa

Minikamery nejsou jen metodou pozorování lidí, ale také… zvířat.

Díky jejich instalaci můžeme zjistit, jak mazlíček tráví svůj čas při čekání na náš návrat a zkontrolovat ho, jestli po našem odchodu nechřadne pode dveřmi. Špehování kočky nám přinese odpověď na otázku, která nedá spát každému milovníkovi koček – chodí po stole a po kuchyňské lince, když tu nejsem? Můžeme se také ujistit, jestli nekouše naše oblíbené, ale pro ní jedovaté květiny, jestli neujídá psovi z misky a také, kde se nejraději schovává.

Pro skutečné nadšence do přírody jsou minikamery šancí na pořízení unikátních nahrávek a fotografií divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí! Minikameru si lze vzít s sebou na noční rybaření, táboření v lese nebo safari projížďku. Montáž minikamer nezná hranic. Je to možné prakticky v jakémkoliv zařízení nebo předmětu. Počínaje těmi klasickým, jako jsou nástěnné hodiny, elektronické budíky, až po zcela netypické a o to méně vyvolávající podezření – např. v síťovém adaptéru. Další výhodou instalace tohoto typu je neustálá práce kamery díky stálému přívodu proudu napájejícího zařízení.

Volba by měla záležet na našich očekáváních a především na tom, koho nebo co chceme „špěhovat“. Proč lidé používají špionskou techniku? Skrytá nahrávací zařízení jsou dnes obecně rozšířenou praxí, která umožňuje postarat se o bezpečí rodiny, domu a vlastního podnikání. Tyto možnosti se vyplatí použít, protože nikdy nevíme, jestli nám uložené video neposkytne znalosti nezbytné pro učinění radikálních životních změn nebo domáhání se svých práv soudní cestou.

Dodaj komentarz

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na