Odposlech – jak pracuje a kde ho namontovat?
Používání odposlechů zahrnuje už nejen organizované policejní akce a operace, sledování politiků nebo průmyslovou špionáž. Takováto zařízení čím dál častěji vyhledává i průměrný Čech. K čemu se mu může hodit skrytý odposlech?
Češi se pro odposlechy rozhodují kvůli různým účelům, které závisí na životní a profesní situaci. Chtějí se ujistit ve věci podezření z nevěry partnera a zároveň shromáždit přitěžující důkazní materiály, kontrolují děti, hledají důkazy o skandálním chování spolupracovníků a prodejců.
Odposlechy najdeme také tam, kde do hry vstupují velké peníze – obchodní setkání, pozorování jednání konkurence a dokonce i rodinné konflikty na pozadí dědických záležitostí.
Jak odposlech pracuje?
Odposlech je zařízení, které je vlastně miniaturním rádiovým vysílačem spojeným s mikrofonem. Fungování tradičního odposlechu se opírá o rádiový přenos zvuku – podobně pracují všechny radiopřijímače. Jeho úkolem je nahrávání zvuků, zejména hovorů, u kterých je získání jejich obsahu z pohledu odposlouchávajícího důležité. Taková zařízení jsou využívána především službami oprávněnými k provádění operačně zpravodajských činností, mimo jiné policií, Agenturou pro vnitřní bezpečnost, zpravodajskými službami. Jsou navrženy tak, aby dodávaly poznatky a důkazy umožňující odhalení trestné činnosti a jejích pachatelů.
Odposlechy dostupné na trhu, obecně nazývané štěnice, umožňují optimální uzpůsobení požadavkům kladených uživateli. Nepostřehnutelná montáž je zárukou úplné anonymity prováděných akcí.
Dům a kancelář na odposlechu
Odposlechy s vestavěným GSM modulem jsou dobrým řešením pro osoby dbající o bezpečí svého domu a firmy. Během naší nepřítomnosti jsme schopni jednoduše si ověřit pokus o vloupání a krádež jak osobních věcí, tak i firemní dokumentace. Je to možné díky realizaci běžného telefonického hovoru! U výrobků tohoto typu je integrální součástí odposlechu SIM karta, která přijímá naše příchozí hovory a v důsledku předává záznam vedeného odposlechu.
Kamuflované odposlechy můžeme umístit např. do napájecí nebo přepěťové lišty, počítačové myši a jakéhokoliv předmětu, aniž bychom vyvolali podezření ohledně jeho určení. Mají citlivý mikrofon a dosah asi 5-6 metrů. Pracovní doba závisí na konkrétním zařízení, pokud se ale rozhodneme pro montáž na příklad v uvedené liště, získáme stálý pracovní režim, díky trvalému napájení proudem. Bez přístupu k stálému proudění energie pracují štěnice na zabudovaných akumulátorech v kontinuálním režimu 2-3 hodin a v pohotovostním režimu cca 6-7 dnů.
Čekejte na zloděje v noře
Kromě GPS lokalizátoru se auto vyplatí vybavit také odposlechem, např. GSM A8 se skrytou SIM kartou. Tento bezdrátový odposlech disponuje funkcí detekcí zvuků v okolí – informace o detekování zvuků je předávána s pomocí SMS zprávy.
Jde o skvělou formu doplňkové ochrany pro případ krádeže. Umožňuje vedení odposlouchávání hovorů zlodějů mezi sebou nebo jimi realizovaných telefonických hovorů. Takovéto rozhovory mohou být zdrojem nesmírně důležitých informací o tom, kam pachatel míří naším autem. I když nám GPS lokalizátor ukáže na mapě aktuální polohu auta, můžeme díky odposlechu vědět, co s ním pachatel hodlá dělat dále a police tak už na něj může čekat na cílovém místě.
Kontrola zaměstnance
Používání odposlechů zaměstnavatelem má za úkol odstranit nepoctivé zaměstnance. Manažeři řídící velké společnosti si jsou moc dobře vědomi, jak důležitá je oddanost a loajalita pořízených.
Kontrola zaměstnance má nejčastěji za cíl určit jeho správný postoj a poctivost v kontaktech s klienty. Usnadňuje také řešení sporných otázek, když klient vytýká zaměstnanci nekompetentnost nebo předání informací, které se neshodují s nabídkou firmy. Odposlechy se instalují jak do kancelářských prostor, tak nahrávají obsah služebních telefonických hovorů.
Zkontrolujte chůvu… svého psa
Přesčasy v práci a časté služební cesty nenahrávají tomu, abychom se správně starali o domácí zvířata. Všeobecně se po světě, a poslední dobou také v Česku, používají služby petsitterů. Toto nové povolání pečovatele o naše mazlíčky se těší čím dál tím větší oblibě. Po celém světě vznikají sdružení zastřešující petsittery, např. britské National Association of Registered Petsitters.
Pokud do rukou někoho cizího svěřujeme našeho psa nebo kočku, vyplatí se ujistit se, jestli bude jemu zajištěná péče vhodná a odpovídající sděleným pokynům. Obzvláště pokud je naše zvířátko chronicky nemocné a vyžaduje podávání léků.
Odposlech lze skrýt např. do obojku, vodítka nebo popruhu. Díky němu se dozvíme, jestli není dočasný pečovatel o naše zvíře vůči němu agresivní, dává mu krmení, chodí s ním na odpovídající množství procházek. Prostě jestli se skutečně věnuje zvířeti nebo jestli se celý den válí na našem gauči.
Odposlech nezbytný pro detektiva
Podnikání spojené s poskytováním detektivních služeb se pojí s nezbytností vybavit se profesionální sledovací technikou, mezi níž nepochybně patří i odposlechy. Pro splnění nároků na profesionalitu a rafinovanost technického vybavení se nejlépe hodí rádiové odposlechy s křemíkovou stabilizací. Zajišťují dokonalou kvalitu nahrávek a vysokou citlivost, dlouhý pohotovostní režim (až 37 dnů!) a nemusíte si dělat starosti, že se rozladí, to jsou největší přednosti těchto zařízení.
Kromě toho používaný rozsah frekvencí nevytváří riziko připojení se k příjmu přenosu jiného, standardního radiopřijímače. Jsou to tedy naprosto bezpečná zařízení a zajišťují nejvyšší stupeň anonymity. Citlivé mikrofony minimalizují rozsah šumů a dosah příjmu signálu zařízení se průměrně pohybuje kolem 300-500 metrů.
Jejich umístění je možné všude tam, kde si to detektivní práce žádá. Dokonce v… osvěžovači vzduchu.
Výběr místa pro instalaci odposlechu tedy omezuje jen naše fantazie a, jak říkával Albert Einstein – představivost je neomezená!
Dodaj komentarz
Buďte první kdo bude komentovat!