Špionské diktafony od podlahy

Špionážní diktafonMalé, odolné, všestranné – tyto tři přívlastky nejlépe vystihují podstatu přístrojů umožňujících nahrávání hlasu. Špionské diktafony oplývají ještě jednou důležitou vlastností – dokonalým kamuflováním.

Diktafony jsou přenosná zařízení s vestavěným mikrofonem, umožňující nahrávání zvuků okolí, ve kterém se nacházejí. Napájeny jsou zpravidla běžnými bateriemi AA (nebo AAA), akumulátory umožňujícími opakované nabíjení nebo pomocí vestavěného akumulátoru, nabíjeného přes USB port v počítači nebo síťovým adaptérem. Díky jednoduchosti a funkčnosti jsou diktafony velmi oblíbené a možnosti jejich používání jsou v zásadě neomezené.


Na špehování s propiskou

Jak vybrat dobrý skrytý diktafon? Rozhodujícími faktory jsou požadavky uživatele a podmínky, za kterých má být diktafon používán. Skryté diktafony jsou úmyslně nastaveny na záznam zvuku diskrétním způsobem, pro okolí zcela nepostřehnutelným. Pro své nevelké rozměry navíc mohou být kamuflovány jako drobné napodobeniny předmětů každodenního užitku, jako jsou hodinky, propisky, kreditní karty, flash disk či dálková ovládání centrálního zamykání vozidel. Umožní to anonymní záznam zvuku v soukromých nebo kancelářských prostorách. Nekonvenční možnosti výběru místa ukrytí diktafonu jsou výsledkem deklarovaných potřeb jejich potenciálních uživatelů. Gadgety ze špionážních filmů se staly realitou dostupnou nejen pro osoby věnující se investigativní profesi, ale také pro každého, kdo má zájem o jejich využití.


Diktafon pro každého

Používání diktafonů je rozšířené obzvláště mezi osobami, u nichž charakter jejich práce vyžaduje tvorbu hlasových poznámek, např. novináři, spisovateli, akademickými pracovníky, vědci a badateli. Díky nim je možné vrátit se k získaným informacím nebo vlastním myšlenkám způsobem zcela odrážejícím jejich význam a opodstatněnost.

Diktafony jsou také způsobem, jak si ověřit věrnost partnera, dohlížet na dítě či zaměstnance a jak zaznamenat obsah přednášek pro studenta. Existují zařízení disponují funkcí opakování zaznamenaných fragmentů nebo změny rychlosti přehrávaného zvuku, což diktafon činí skvělým pomocníkem rozvoje a studia.


Jaký špionsky diktafon si pro sebe vybrat?

Z hlediska uživatele je pro výběr konkrétního diktafonu klíčový jeho maximální časový limit nahrávání. Různé potřeby odběratelů vedou k tomu, že výrobci diktafonů na trh vypouští různorodé modely a zpřístupňují diktafony s různými vlastnostmi v oblasti kapacity paměti a režimů nahrávání. K zaznamenání vlastní úvah při badatelské práci nebo přednášky na vysoké škole zcela postačí jednoduchý a ne drahý přístroj dobré kvality.

V případech, kdy se má záznam použít u soudu (např. záznam s důkazem mobbingu, zastrašování, pokus o podplácení, nevěra), je rozhodně lepší pokročilejší a profesionálnější zařízení s vestavěným zobrazením času a datumovkou, přidávajícím záznamu na věrohodnosti. Pokud máme k dispozici vícero záznamů, jejich chronologické seřazení je pro nás velmi důležité.


Nejdůležitější vlastnosti profesionálních špionských diktafonů

Charakteristika profesionálních špionských diktafonů se opírá o tři základní vlastnosti – ještě větší spolehlivost, delší doba práce a velká paměť pro nahrávky. Jejich používání je opravdu snadné a poskytují jistotu, že zvuky v oblasti práce zařízení budou vždy zachyceny.

Profesionální zařízení nahrává zvuk v dokonalé kvalitě, umožňuje výběr z několika režimů nahrávání, a díky vestavěnému citlivému mikrofonu je to možné i ze vzdálenosti 12 metrů. Mnoho z nich podporuje také externí audio zdroje, díky čemuž není problém poslechnout si nahraný rozhovor se sluchátky.

Některá ze zařízení tohoto typu ukládají data na externích paměťových kartách s kapacitou do 32 GB. V souvislosti tím může být množství materiálu uloženého na jednom paměťovém nosiči skutečně ohromující! Ale i diktafony používající pouze vestavěnou paměť umožňují uložení až 1152 hodin záznamu, v závislosti na zvoleném formátu záznamu.

Mimo práci aktivovanou zaznamenáním zvuku je možné také nahrávání podle nastaveného harmonogramu. Takovéto řešení se velmi hodí za situací, kdy má námi používaný diktafon být použit k zaznamenání průběhu rozhovoru za konkrétních, dříve dohodnutých schůzek. Vhodnost jejich použití je rozšířena také o funkce umožňující přepisování záznamů, a dokonce o zabezpečení hlasem, což poskytuje úplné zajištění záznamu pouze pro vlastní potřebu a zabraňuje manipulaci s nimi třetím osobám, např. pokud by chtěly připojit flash disk s diktafonem k počítači.

Profesionální nahrávací přístroj se hodí také k nahrávání konferencí. Profesionální diktafony

Dodaj komentarz

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na